Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Ensedeki Saç Yetersizse Ne Yapılır

Ensedeki Saç Yetersizse Ne Yapılır

Saç ekiminde bazen vaklar aşırı derecede kellik sorunu ile gelebiliyorlar. Böyle durumlarda az da olsa ense bölgesinde alınan saç kökleri yetersiz kalabiliyor. Böyle durumlarda yeni donör alanları bulmamız zorunlu hale gelebiliyor.

Saçları çok az ve kafadaki açıklık çok fazla ise, ense bölgesinden alınabilecek maksimum seviyede saç kökü toplanıyor. Bu da yetersiz olduğu hallerde, sakal çıkan bölgelerden de saç kökü toplanıyor. Genelde çene altından alım yapılıyor. Elmacık kemiğinin olduğu bölgeden de saç kökü toplanabilir. Bu alanlar özellikle seçiliyor. Bunun nedeni, sakaldan alına köklerin olduğu açıklık görünmeyen yerde olması. Sakallardan oldukça kök toplanıp, kafa bölgesine nakil edilebiliyor.

Sakal dışında göğsü kıllarından da saç ekimi için kök toplanabiliyor. Göğüs gölgesinden toplanan saç kökleri yönlerine ve kıvırcık lık durumlarına göre gruplanıp ayrıştırılıyor. Ayrıştırılan bu göğüs saç kökleri eksik olan bölgeye nakil edilebiliyor.

Bu donör alanlarından alınarak yapılan ekimler sonucu kafasında açıklık kalan hastaya pek rastlamadık. Genelde bu alınan saç kökleri saç ekimi için yeterli oluyor. Tabi ki bunlarında yetmeyeceği durumlar oluşabilir. Hasta kafada ki açıklığını tamamen kapatmak istiyor ise, saç kökü bulmak çok zor değil. İnsan vücudunda dökülmeyen birçok yerde saç kökü var. İstenirse bu alanlardan saç kökü alınarak takviye edilebilir.

Ensedeki saçlarda genetik bir sorun var ise, bu hiç olmayabilir veya ekim için uygun olmayabilir. Bu durumlarda da vücudun diğer bölgelerinden saç kökü alıyoruz. Saç ekimi için hastanın genel bir sorunu veya rahatsızlığı hastalığı veya genetik bir olumsuzluğu yoksa mutlaka saç ekimi için kökü buluyoruz.

Saç Ekimi doktoru : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 8.193 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (2)

  1. Merhaba ben almanya dan yazıyorum daha önce 3 defa sac ektirmistim bir daha ektirmek istiyorum arka kısımda dökülme oldu az oraya tekrar ektirmek istiyorum ama ensemde yeterince sac yok baska bi yerden sac almak mümkün mü onu sorcakdım

  2. Merhaba ben almanya dan yazıyorum sac ektirmek istiyorum daha önce 3 defa sac ektirmistim ense bölgesinde yeterince seyrek baska yerden sac almak mümkünmü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp