Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Gold Saç Ekimi Aşamaları

Fue Gold Saç Ekimi Aşamaları

Fue saç ekimi tüm dünyada artık kullanılan tek saç ekimi tekniği gibi bir şey. Bunun üzerine geliştirilen ek yöntemler ana tekniği değiştirmez. Fue gold saç ekimi denilen teknikte aslında fue tekniği nin geliştirilmesidir.

Fue gold saç ekimi yöntemi ile normal fue saç ekimi esnasında kullanılan aletlerin altından olması ve altının da insan derisine en hassas olması ile bütünleştirilmiş bir yan tekniktir. Aslında yapılan işlem fue tekniğidir fakat, alınan birtakım önlemler ile saç köklerinin zaten hassas olan yapısını bozmadan, daha sağlıklı tutması için geliştirilen ve kullanılan bir tekniktir. Altın metaryeli insan dokusuna en hassas madde. Bu yüzden insana zarar verme riski diğerlerinden kesinlikle daha az. Gerçi normal teknikle de insana zarar verme riski çok az olsa da, insan sağlığını düşünmek kötü bir şey olmadığını düşünüyorum. 

Fue gold saç ekimi aşamaları

Fue gold saç ekimi aşamaları

Fue gold saç ekimi aşamaları fue aşamaları ile aynıdır. Fue saç ekiminde olduğu gibi saçlar 1 numaraya vurulur, ense bölgesinden saç kökleri toplanır ve ayrıştırılır. Bu ayrıştırma sonrasında kafada ki saçsız bölgelere ekim yapılarak transfer gerçekleşir.  

Fue gold ek yöntemi türkiye de ilk kez, Op Dr Ali Mezdeği tarafından geliştirilmiştir. Sonra dan bu teknik diğer merkezler tarafından amiyane tabirle kopya çekilerek çovaltılmıştır.

Bu Sayfa 985 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp