Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Saç Ekimi İyileşme Süreci

Fue Saç Ekimi İyileşme Süreci

Fue saç ekimi sonrasında kişin iyileşme süreleri ortalama olarak aynıdır. Aslında öyle pek iyileşme de denecek kadar bir yaralanma da olmaz ama kısaca bu süreci size anlatmaya çalışacağım.

Fue saç ekimi sonrasında ilk başta söylemek isterim ki bir iz veya bir aksaklık veya saç ekimi olduğunuza dair bir iz kalmaz. Sadece saç ekimi sonrasında ense bölgesine bir operasyon olduğu için, o bölgede şişlikler morluklar ödem veya kızarıklık gibi bizim beklediğimiz doğal süreçler meydana gelir. Bu durum tamamen geçicidir. Ortalama bir hafta içerisinde bu şişliklerden ve kızarıklıktan kurtulacaksınız. 

Saç ekimi sonrasında ki bir ay içerisinde ekilen saçlar dökülürler. Bu süre zarfında da kafada tabi ki saç ekimi yapıldığı açıkça belli olur. Bu aşamada kafa derisinde kan pıhtıları veya kızarıklık gene olacaktır. Bunlar saç ekimi sonrasında ki yıkamalar veya gerekli hallerde kullanılan ilaçlar ile, giderilebilir. 

Fue ile saç ekimi sonrasında aslında iyileşme süreleri genel olarak 1 aydır. Bu süre içerisinde ameliyata dair tüm etkiler yavaş yavaş kaybolur. Bu süre sonrasında da zaten saçın tekrar çıkma zamanına geçilir. Saçlar da ortalama olarak 6 ay içinde de çıkmaya başlar. 

Bu süre sonrasında isterseniz saçlarınızı kesiniz uzatın hiç fark etmez. Onlar artık sizin kendi saçlarınız kadar güçlü ve sağlıklıdırlar. Yeni saçlarınızla sağlık ve mutlu bir yaşam dilerim.

Saygılarımla

Op Dr. Ali Mezdeği

Bu Sayfa 780 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp