Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Saç Ekimi Yan Etkileri

Fue Saç Ekimi Yan Etkileri

Fue saç ekiminde bir yan etki genel olarak söz konusu değildir. Fue saç ekimi esnasında ve kısa süreli ameliyat sonrası morluklar ve şişlikler oluşabilir bunlar ise doğal sonuçlardır. 

Fue saç ekimi ile ameliyat sonrasında ense bölgesinde ameliyat izi veya ekim yapılan bölgelerde ufak dahi olsa ameliyat izi bulunmaz. Yapılan işlem ense bölgesinden kıl uçlarının tek tek alınması ile olur. Kullanılan ilaçlar ve ameliyat esnasında verilen anestezinin herhangi bir yan etkisi yoktur. 

Fue saç ekimi ile yapılan saç ekimleri sonrasında hastaya rahatlatma ağrı ve sızıyı giderici ilaçlar verilir. Bu ilaçlar gündelik hayatımızda da ara sıra kullanılan ağrı kesici dozlarında olup kalıcı yan etkisi olmayan ilaçlardır. Saç ekimi işlerimden sonra saç çıkması evresinde de yine aynı şekilde yan etki oluşturacak veya sağlığınıza zarar verecek hiçbir durum oluşmaz. 

Kısacası hijyenik ameliyathane şartlarında ve enfeksiyon riski olmayan tam teşekküllü hastanelerde yapıldığında hiçbir yan etkisi olmaz. Günümüzde yasal olmasa da, birçok merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde sağlıksız koşullarda saç ekimi yapılmaktadır. Sağlığınız için bu gibi yerlerde saç ekimi işlemini yaptırmayınız. Saç ekimi estetik cerrahi olanına giren bir işlemdir. Estetik ve plastik cerrahi doktorları tarafından bizzat veya kontrolü altına bu işlem yapılmak zorundadır.

Bu Sayfa 390 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp