Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi tüm dünyada en çok kullanılan saç ekimi metodudur. Fue saç ekimini böyle popüler yapan etken , saç ekimi sonrasında herhangi bir iz bırakmıyor olmasıdır. Fue saç ekimi ameliyat izi bırakmaz.

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue tekniği genellikle ense bölgesinde alınan saç köklerinin teker teker ihtiyaç olan bölgeye ekilmesi demektir. Fue saç ekimi yapan doktor için aslında zor bir iştir. Fut tekniğine göre daha uzun süre doktoru daha fazla yorar. Ama sonuçları daha doğal ve sanki hiç saç ekimi yapılmamış kadar görsel açıdan tatmin edici olur. Fue saç ekimi sonrasında saç kökleri teker teker alındığı için hiç o bölgede iz kalmaz. Sadece ameliyat sonrası bir ay kızarıklık şişlik ve ödem oluşabilir. Ama bunların hepsi geçiçidir.

Fue saç ekimi bir seansta ortalama 3,500 – 4,500 saç ekilebilir. Hepsinin bir seansta ekilmesi hasta için faydalı olabilir. Fue saç ekimi yapıldıktan sonra kişi saçlarını istediği yöne tarayabilmelidir. Kuaförü eşi dostu arkadaşı saç ekimi yapıldığını hissetmemelidir.

Ameliyat süresi ortalama 6 -9 saat arasında sürer. Ameliyat esnasında sık sık ara verilebilir. Hasta ve ekibin nefes alması daha sağlıklı ekim yapabilmesi için bu aralar sık sık yapılmalıdır. Ameliyat sonrasında hasta hastanede kalmak zorunda değildir. Herhangi bir sorun varsa doktor isteğiyle kalabilir.

Fue saç ekimi yaptırmadan önce ameliyatı kimin yapacağını ve hastane ortamında yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz. Saç ekimi hastane ortamında ve estetik ve plastik cerrahi eşliğinde yapılmalıdır. En doğal ve başarılı sonuçların yolu estetik cerrah ile saç ekiminden geçer.

Fue Saç ekiminde Estetik cerrahın rolü ve önemi ile ilgili olarak Estetik cerrah ile saç ekimi makalesini okuyabilirsiniz.

Bu Sayfa 227 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp