Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Saç Ekiminin Üstünlükleri

Fue Saç Ekiminin Üstünlükleri

Fue saç ekiminin diğer saç ekimi tekniğine göre birçok üstünlüğü vardır. Bunlardan kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Fue tekniği yaklaşık 10 senedir kullanılmaktadır.

Fue saç ekimi ile beraber saç ekimi dünyasında birçok tabu yıkılmıştır. Bunların en başından ense bölgesinde ameliyat sonrası kalan izdir. Bu iz fue tekniği ile beraber tarihe gömülmüştür. Fue saç ekiminde kafanın arka tarafında kalan kısımda da kalan dikiş izleri yok olmuştur. Fue saç ekimi ense bölgesinde alınan saç köklerini deri ile beraber değil, teker teker mikro motor ile alınması sonucunda ameliyat izi yok olmuştur. 

Saç ekimi işlemi yapılırken de saç kökleri teker teker ekilerek saç çizgisi ayarı kolaylaştırılmıştır. Teker teker ekme işlemi yönlerine ve boylarına göre saç köklerini ayırmanın da önünü açmıştır. Ekilen saç köklerinin dizilişinde ki nizam ameliyat sonrası doğallığı da oldukça etkilemiştir. Saç ekiminde en önemli şey ekilen saçın fark edilmemesi ve doğal bir sonuç vermesidir. 

Fue yöntemi ile beraber fue gold yöntemi de bu tekniğe katılarak hastanın sağlığı açısında daha bir titizlik sağlanmıştır. Fue yöntemi ile yapılan saç ekimleri fut yöntemine göre daha uzun bir zamanda oluyor. Bu doktorlar ve merkezler tarafından birçok üstünlüğü göz önünde bulundurularak zaman önemsenmemiş doğal sonuç ve hasta memnuniyeti ön plana çıkartılmıştır.

Fue tekniğinde tecrübe de çok önemlidir. Doktor bu teknik ile saç ekimini ne kadar çok yapmışsa o kadar tecrübe kazanır. Ayrıca saç ekiminde bulunan ekibinde bu işe olan yatkınlığı bu işe ayrı bir değer katmada önem taşır. Saç ekimini nerede ve kime yaptırıyor olursanız olun, mutlak estetik ve plastik cerrahi doktoru ile ameliyata giriniz. Saç ekimi uzmanlık olarak estetik cerrahi alanına giren bir işlem olduğundan bu kriteri ameliyat öncesinde mutlak arayınız.

Bu Sayfa 181 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp