Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Saç Estetiği

Fue Saç Estetiği

Fue günümüzde en yaygın saç ekme tekniğidir. Bu tekniğin birçok özelliğinden bahsedebiliriz, fakat daha çok estetik cerrahi ile saç ekimi ameliyatlarının arasında ilişkiyi anlatmaya çalışacağım.

Saç ekimi ameliyatlarını en başta söylemeliyim ki estetik cerrahların yapması gerekir. Nasıl bir liposuction kepçe kulak veya estetik ameliyatları estetik cerrahlar yapıyor ise, bu saç ekimi de aynı şekilde olmalıdır. Zaten saç ekimi estetik bir operasyondur. Yani saç ekilmese de olur. Tamamen zevk için yapılan operasyonlardır. 

Diğer uzmanlık alanlarında zorunluluk ön plandadır. Hasta rahatsızdır ve tedavi veya ameliyat olması onu normale getirebilir. Saç ekiminde durum böyle değildir açıkçası. Bazen saçsızlığın psikolojik sorunlara yol açtığı söylenir. Evet bu bir saç ekme nedeni olabilir ama gende saç ekimin fonksiyonel bir ameliyat yapmaz. 

Saç ekimi estetik bir müdahale olduğu için bazı durumlarda saç ekimi zorunlu yapılaması gerekebilir. Bu çok ama çok nadir görülen bir durumdur. Bu da kafa derisinde bir yanma veya bir yara travma gibi durumlarda o bölgeyi kapatmak adına enseden saç alınarak o bölgeye transfer edilebilir. Bu genede ölümcül yani fonksiyonel bir ameliyat yapmasa da, gerekçe olarak geçerli bir neden olabilir. 

Saç ekimini yaparken de tamamen görselliğe dikkat edilmesi gerekir. Estetik ameliyatların tümü bu nedenle yapılır. Görsel olarak güzel şık ve doğal olması bu işin doğasında olan esastır. Bu yüzden estetik cerrahları bu işi yapmak zorundadır. Estetik cerrahlar eğitim olarak da, diğer branş doktorlarına göre estetik ve yakıştırma olarak diğer doktorlara göre farklı bakış açıları olabilir. İşleri gereği daha iyi hisseder ve görürler. Böylece ameliyatı da daha efektif gerçekleştirebilirler. 

Saç ekiminde de diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi doğallık ön planda olduğu için bu işte uzman hekimler bulunması ameliyat sonrasında yüzünüzün gülmesi için şarttır diyebilirim. Estetik ameliyatlar önemlidir. Kişiyi değiştiren özellik taşıdıkları için uzman eller bu işi iyi planlayıp yapmaları ve her işi 2-3 kere düşünüp öyle yapmaları gerektiğini düşünüyorum.

Bu Sayfa 191 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp