Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Tekniği

Fue Tekniği

Bilindiği üzere saç ekimi denildiğinde akla gelen iki teknik vardır. Bunlardan biri fue diğeri ise fut tekniğidir. Fakat türkiyede fue yöntemi daha fazla hatta sadece fue tekniği kullanılıyor desek yanlış bir cümle kurmuş olmayız diye düşünüyorum.

Fue Tekniği

Fue Tekniği

Fue tekniğininin geniş açılımı ; Foliküler Ünite Ekstraksiyon olarak adlandırılır. Foliküler Ünite ; saçlı deride saç köklerinin 2 -3 erli gruplar halince bulunmasına denir.Foliküler Ünite metodunun dünyada bulunması ile, saç ekimi ameliyatlarında bir devir açılmıştır. Bu yöntemin keşfi ve sonrasında fue metodu ile çıkartılarak yapılan saç ekimi ameliyatlarında oldukça başarılı sonuçlar alınmıştır.

Fut tekniğinde olduğu gibi, kafanın arka kısmında cerrahi olarak saçlı derinin komple sökülerek kök toplanmasına fue tekniği ile son verilmiştir. 

Fue tekniğinde son birkaç yılda kök toplamak için mikromotor geliştirilmiştir. Fakat bundan 3-4 yıl önceleri panc ile kökler elle teker teker toplanıyordu. Hem mikromotor hemde panc olsun ikisininde uçları yapı olarak aynıdır aynı işlevi görür. Fakat mikromotorun en büyük avantajı, işlemin daha hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamasıdır. 

mikromotorun uçları, 0,5 ile 0,9 acm büyüklüğü arasında değişir. Bu uçların hangisinin kullanılacağına hastanın deri yapısı ekilen bölge gibi kriterler uçların kullanımını belirler. Örnek vermek gerekirse, hastanın başının ön kısmına kısmı bir saç ekimi gerçekleştirmek gerekiyor ise, daha hassas çalışılması gerekli olduğundan 0,5 veya 0,6 lık uçlar kullanılır. Bu saçların daha düzenli bir şekil almasını sağlayacaktır. 

Fue tekniğini anlata anlata bitiremeyiz bu yüzden fue saç ekiminin günümüzün teknolojisi olduğunu ve şuan bundan daha iyi bir teknik olmadığını anlamanız yeterli olacaktır. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Bu Sayfa 1.218 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp