Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fut mu Fue mi ?

Fut mu Fue mi ?

Aslında bir ayrım yapmaya artık gerek olmasa da bazı hastalarımız fut mu fue mi sorusunu sormaktadır. Bu yüzden bu konuya bir açıklık getirmeyi uygun görüyorum. Fut Mu Fue Mi ? Sorusunun kesin ve net cevabı Fue tekniğidir. 

Fut mu Fue mi

Fut mu Fue mi

Eskiden kullanılan fut tekniğinde, ense bölgesinden alına saçlı deri üzerinde ki saç köklerini ayrıştırıp ameliyatı gerçekleştiriyorduk. Bu yöntemin hastaya negatif etkileri olsa da başka bir çözüm olmadığı için bu teknik yıllarca kullanıldı. Son yıllarda kendini gösteren fue tekniğinde ise fut tekniğine göre göz ardı edilemeyecek üstünlükler olmasından dolayı, hemen hemen tüm merkezler ve estetik cerrahlar fue tekniğine yönelmiştir.

Peki neden Fut tekniği kullanılmıyor ? 

Evet bu sorunun cevabı ameliyat sonrası kalan iz ve ameliyat sonrası saç kökleri alınan ense bölgesinde ortalama bir sene ağrı olması ve iyileşme sürecinin meşakatli olması. Fut tekniğinin bir diğer dezavantajı ise, ameliyat sonrası ense bölgesinde kalan iz. Fut tekniğinde ense bölgesinden alınan saçlı derinin olduğu bölgeyi ameliyat sonrasında dikimini yapıyorduk. Bu yüzden kesi atılan her cerrahi işlemde olduğu gibi, ameliyat sonrası iz kalıyordu. Bu durum saç ekimi yaptırdığı belli olsun istemeyen hastalarımız için olumsuz bir durum oluşturuyordu. 

Tüm bu negatif yönler fut tekniğinin alternatifi olmadığı için hastalar tarafından kabul görüyordu. Bizde ameliyat öncesinde bunları detaylı bir şekilde anlatıyorduk. 

Fue Tekniği neden bu kadar popüler ? 

Fue tekniğini neden bu kadar popüler ve en çok kullanılan teknik olmasının 2 ana nedeni mevcut. Birincisi ameliyat sonrası ağrılı ve zor geçmemesi, 2. ise ameliyat izinin kalmaması. Hastalarımız ameliyat sonrası izlerden nefret eder. Bu yüzden bu teknik hastalarımız tarafından tercih edilmeye başlandı. 

Sadece fue tekniği hastalar için değil, çalışan ekibin de daha estetik sonuçlar almasını sağlayarak işini mutlu yapmasını sağladı. Ayrıca ekim olarak ta fue tekniğiyle bir seansta fut tekniğine göre daha fazla ekim yapılması imkanı doğdu. Fue tekniğinde kullanılan mikro motor ile saç kökleri daha hızlı ve rahat bir şekilde alınmaya başladı. Bu işlem ekim hızını da bir o kadar yükseltti. 

Fue tekniğinde saç kökleri teker teker alınıyor. Bu da ense bölgesinin ekstra korunması demek. Ense bölgesi de sonuçta bir deformasyona uğruyor. Bu zararı da en aza indirmek bir estetik cerrahın yapması gerektiği bir şart olarak görüyorum.

Bu Sayfa 257 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp