Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Kimler İçin Saç Ekimi Yapılabilir

Kimler İçin Saç Ekimi Yapılabilir

Saç ekimi bazı durumlarda mecburi bazı durumlarda ise, estetik açıdan yapılabilir. Bunlar hakkında kısaca bilgiler vermeden önce saç ekiminde bir yaş sınırını olmadığını söylemek isterim. 18 yaş altı için zorunlu saç ekimleri anne ve babanın izni ve refakatı ile yapılabilir.

Saç ekimi için bize başvuran hastalarımızın çoğuna genetik nedenlere bağlı olarak dökülme yaşayan hastaları görürüz. Yani bu şu deme oluyor; babasında dedesinde veya genetik olarak bağlı akraba grubunda bir saç dökülmesi yaşayan kişilerin çocuklarında da genelde saç dökülmesi yaşanabiliyor.

Saç ekimi yaptığımız hastaların birçoğu bu şekilde saçları dökülen hastalardan oluşur. Bunun dışında tabi ki saç dökülmesi strese bağlı da bir durumdur. Kişi rahat bir hayatı yoksa çok sıkıntı ve stresli bir iş yaşantısı var ise gene saç dökülmesini tetikleyecektir.

Saç ekimi bir de kafa tasında travma geçiren ameliyat geçiren veya neşter yemiş hastalarda uyguluyoruz. Kesi atılan yerde saç çıkmayabilir. Veya yanık ve yaraları kapatmak içinde saç ekimi yapılabilir. BU durumda sorun deride ne olursa olsun eğer kanlanma söz konusu ise o bölgeye saç ekilebilir. Saç beslendiği sürece de orada büyüyebilir.

Saç ekimi işlemi küçük yaşta hastalarımız içinde uygulanabilir. Bu zorunlu saç ekimleri eğer çok küçükse hasta ve saç dökülmesini ciddi yaşıyor buda sosyal hayatını etkiliyorsa, saç ekimi yapılabilir. Bu saç ekimi zorunlu olup çocuğun psikolojisi düzeltmek adına yapılır. 

Bu Sayfa 389 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp