Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Kok Hücre İle Saç Ekimi

Kok Hücre İle Saç Ekimi

Kök hücre ile saç ekimi tedavisi anlatmaya başlamadan önce kök hücre ne demek size onu anlatmaya çalışacağım. Bu şekilde kök hücre ile saç ekme olayı daha anlaşılır olacaktır.

Hastaların kendi kanlarını santrifüj ile ayrıştırarak içerisinde kök hücreleri barındıran kısımlarını alıyoruz. Bu kısımları kullanarak saç ekimi işlemi yapılıyor. Bu işlem ile birlikte sonuçlarda daha garanti ve başarı elde ediliyor. Her hasta için kök hücre ile saç ekimi yapmak pek uygun ve gerekli değil. 

Hastanın ense bölgesinde problem ve yeteri kadar saç ekimi için kök sayısı yoksa kök hücre ile saç ekimi yapılabilir. Bunun dışında ense bölgesinde saç kökü sağlam yeteri kadar olan ve saç ekimi için belirli bir alan hedeflenmiş küçük çaplı saç ekimlerinde kullanmamız gerek yoktur. Zaten ense bölgesinde sorun olmayan bir hastada saç ekimi sonuçlar gayet başarılı olacaktır. 

Saç ekimlerinde kök hücre tedavisi hakkında tecrübesi ve yeterli bilgiye sahip doktorlar tarafından saç ekimi yapılması hasta için daha uygun olacaktır. Ayrıca estetik ve plastik cerrahi doktorları tarafından yapılan saç ekimleri her zaman olması gerekendir. Bunun dışında merdiven altı diye tabir edilen ve bir estetik ve plastik cerrahi doktoru olmayan yerlerde saç ekimi ve kök hücre denemeleri yapmak oldukça sakıncalıdır.

Bu Sayfa 1.813 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp