Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Mezoterapi Uygulamasının Saçta Etkisi Ne Kadar Sürelidir?

Mezoterapi Uygulamasının Saçta Etkisi Ne Kadar Sürelidir?

Saç mezoterapi uygulaması insanlar arasın da yaş cins sebep ayırmadan nedenine olursa olsun dökülme yaşayan kişilere uygulanır. Saç mezoterapisi kısa süre de etkisini gösteren ve etkisi uzun süren bir vitamin uygulamasıdır.

Saça mezoterapi uygulaması için her hangi bir anestezi uygulaması gerekmez ön hazırlık gerekmez ve yan etkisi olmayan bir işlemdir. Bu uygulamanın süresi sadece saç dökülme sebebine göre belirlenir. Hastalık sebebi ile saçta dökülme yaşanıyor ise bunun sebebi bulunup hastalık iyileştirildik ten sonra mezoterapi uygulaması yapılırsa çok daha etkili olur ve tekrar mezoterapi uygulamasına gerek kalmaz tek seans kişi için yeterli olabilmektedir.

Bazı genetik faktörler den dolayı saç dökülmesi yaşanır ise bunun da neticesin de sürekli olmasa dahil yılda iki defa tek seans mezoterapi uygulamasına ihtiyaç duyulabilmektedir. Erkekler de genetik olarak saç dökülmesi en sık karşılaşılan erkek tipi saç dökülmesidir. Erkekler de mezoterapi uygulaması 10 seans mezoterapi uygulaması yapılır ve bunun tekrarına gerek kalmaz. Saçın dökülmesine gerek kalmadan kişi yılda tek seans olarak 2 defa mezoterapi uygulaması yaptırması çok faydalı olacak tır. Uygulamanın etkisi herkeste farklı dır. Saç dökülme aşamasın da erken davranmanız sizin için çok daha iyi olacak tır. Kendiliğin den geçmesini beklemeyin saçınızın bazı vitaminlere ihtiyacı olabilir bu durum da gerekli olan vitaminler saça verilmez ise saçın kısa süre de cansız bakımsız ve seyrekleşmesine sebep olursunuz.

Çok erken gitmeniz bir de seans açısından faydalı olacaktır. Bazı durumlar da erken dönem de uygulama yapıldığın da tek seansta saçınızın gerekli olan vitaminini vermiş olursunuz ve ek seansa gerek duymazsınız. Saçlar bazen mevsimsel olarak da dökülebilir bu durum da da siz mezoterapi yaptırırsanız çok faydalı olacaktır. Genel olarak saç dökülme sebebinin bilinerek uygulama yapılması tekrar bir mezoterapiye gerek duyulmaz bu durum da yapılan uygulama size bir ömür sürecektir.

Mezoterapi Uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 931 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (1)

  1. 2 seans şeklinde mezoterapi uygulaması ile saçlarımı kuvvetlendirmemiz halinde bu saçlar ile ne kadar uzun bir süre sorun yaşamayız, bu uygulamayı yaptıran bir kişi varsa, fikirlerini bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp