Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Neden Fue Saç Ekimi

Neden Fue Saç Ekimi

Birçok İnternet sitesinde çokça gördüğünüz teknik adı fue. Neden peki merkezler devamlı fue tekniği hakkında konuşuyorlar bunu anlatmaya çalışacağım.

Fue tekniği bir saç ekimi tekniği. Bu tekniğin doğru ve kurallarına göre kullanımı yapılırsa, saç ekiminde doğala en yakın sonuçlar almanız içten bile değil. Hastalar devamlı fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinden diğerlerine göre memnuniyet oranı kıyaslanmayacak kadar fazla. Peki neden fue tekniği ? 

İlk başta söylemek isterim ki fue tekniğinde saç kökleri teker teker eksik olan bölgeye transfer ediliyor. Ayrıca toplanırken bir cerrahi işleme gerek yok. Bu yüzden ense bölgesinde bir ameliyat izi kalmıyor. Diğer teknikte cerrahi olarak saçlı deri alındığından o bölgede sonradan hiç geçmeyen bir ameliyat izi kalıyordu. Bu fue tekniği ile sona erdi. Artık ameliyatlarda bir cerrahi iz kalmıyor. 

Diğer avantajı ise teker teker ekim yapıldığı için saç yönleri ve hastanın doğal saçlarına en uygun şekilde ekim yapılabiliyor. Saç yönü saç ekiminde kırılma noktası. Bu nokta çok iyi hesaplanıp ölçülüp biçilmelidir. Bir seansta daha fazla saç kökü aktarılabiliyor. Bunun yanında bir dezavantaj olarak söyleyebileceğimiz tek şey ameliyat sürelerinin biraz uzun olması. Buda alınan sonuçların kalitesi ve performansından dolayı, ekip tarafından pek dert edilmiyor.

Fue tekniği kullanmak gerçekten artık bir şart. Tüm merkezleri klinikler ve estetik cerrahlar bu tekniği kullanıyor. Artık devir fue saç ekimi devri oldu diyebilirim. Bir de tabi ki bu işte yani fue yönteminde ekibin tecrübesi bu da çok önemli bir konu. Bu tekniğin çıkış zamanından bu yana yakından takip eden ve bu tekniği çokça kullanmış ekiplere yani saç ekim merkezlerine yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Saç Ekimi Doktoru : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 148 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp