Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Dökülmeye Başladığın da Hemen Müdahale Gerekir mi?

Saç Dökülmeye Başladığın da Hemen Müdahale Gerekir mi?

Saç dökülmesi insanın günlük olarak yaşayacağı ve saçların yenilenmesi adına yaşaması gereken bir durumdur. Vücudumuz da aldığımı e vitamini fazlalığı vücudumuz da bulunan kıllar vasıtasıyla dışarıya atılır ve bu kılların büyük bir çoğunluğu saçlarımız dır.

Günlük olarak az miktar da saç dökülmesi yaşanması çok normaldir. Bu durum fazlalaşma dan uzmana gidilmeli kesinlikle günlük olarak az saç dökülüyor olsa dahi bir uzman tarafın dan altı ay da bir veya yıl da bir saç muayenesi olmanız da hiç bir sakınca yoktur. Kesinlikle devlet hastaneleri dahi her konu da büyük hizmet vermektedir. Bir çok devlet hastanesin de dermatoloji bölümü her gün büyük hizmetler vermektedir. Saç merkezine gitme durumunuz var ise de sizi sürekli takip edecek bir uzmanınız olacak ve sürekli her gereken durum da uzmanınızı arayarak bilgi almanız da size fayda sağlayacaktır. Sürekli görüşüp bilgi alacağınız bir doktorunuzun olması çok önemlidir.

Saç dökülmesi yaşarken buna duyarsız kalmamalısınız belki vücudunuz da eksik olan bir vitaminin bir hastalığın habercisi olabilir. Bazı tiroid hastalıkların da şiddetli saç dökülmesi yaşanır özellikle bir dermatoloji ve ya saç merkezine gittiğiniz de siz den mutlaka tiroid tahlillerini yaptırmanızı isteyecek tir. Bu tahlilleri yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır. Hem var ise bir hastalığınız çıkar veya geç olmadan saç dökülmenizin önüne geçilir.

Bu durum da sizin yapacağınız tek şey saç dökülmesi yaşıyor iseniz mutlaka ve mutlaka uzmana başvurmalısınız. Bazı hastalıkların sonucun da saç şiddetli dökülür ve saçlar çözülmesi zor bir halde bir birine dolanma gösterir bu da bazı hastalıkların belirtisi olabilir özellikle haşimato denilen bir hastalık sonucun da saçlar şiddetli dökülür ve taranması çok güç hale gelir. Bayanlar da çok daha fazla görülen bu hastalık sadece bu gibi belirtiler verir. Bu sebeple mutlaka saç dökülmesinin sebebi araştırılmalıdır. Sebebini bilmediğiniz bir şeyle baş edemezsiniz araştırın öğrenin ne ile savaştığınızı bilin.

Saç Dökülmesi Uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 263 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (2)

  1. Saç dökülmesi ve kellik zaten uzun süreler sonucu oluşan bir durum olarak kendini belli ediyor,ani dökülmeler ve saç seyrekliği konuusnda kişilerin öncelikle bir check up yaptırmaları daha doğru bir karar olabilir.

  2. Saçlarım çok uzun yıllar önce döküllmüştü, henüz 25 li yaşlarda iken geçtiğimiz sene yaklaşık olarak 7 yıl sonra saç ekimine gittim ve 3 gün boyunca toplamda yaklaşık 20 saat süren bir saç ekimi operasyonu geçirdim, şu anda yeni saçlarımı kullanmaktayım, eğer başka bir sebebi yoksa, bence dökülen yerlere erken müdahale etmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp