Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekimi Hangi Bölgeye Yapılabilir

Saç ekimi denildiğinde çoğu hasta kendisinde açıklık olan yerlerin tamamına veya uygulama olarak saç ekimi işlemini sağlık olarak o bölgeye naklinin yapılıp yapılmadığını merak eder.

Saç ekimi kafanın herhangi bölgesinde uygulanabilir. Örnek vermek istersek, tepe bölgesinde alın bölgesine yanlara arka kısımda ki lokal açıklıklara saç ekimi uygulaması yapılabilir. Bu uygulamalarda teknik ve uygulanan yöntemler aşa yukarı aynıdır. Her bölge için saç kökleri ense bölgesinden alınır. Fakat ekim yerinde hassasiyet gösterilmesi gereken yerler olabilir. Mesela, saç ön çizgisi belirlenirken ve alın kısmına yoğunlaştırma amacı ile yapılan saç ekimlerinde kullanılan iğneler daha ince olabilir. Kullanılan anestezinin yoğunluğu ve miktarı da gene saç ekimi bölgesinde göre azda olsa farklılık oluşturabilir.

Saç ekiminde bölgesel ekimlerin de fiyat farklılıkları da olabilir. Bunlar saç ekimi yapılacak olan bölgenin kellik durumuna göre fiyat artabilir veya azalabilir. Saç ekiminde ekilecek kök miktarı saç ekimi fiyatını belirleyen en önemli unsurdur.

Kısaca toparlamak gerekirse hangi bölgeye saç ekimi yapılacağının merkez için bir önemi yoktur. Her bölgeye saç ekimi yapılabilir. Hatta sakal favori kirpik kaş ekimi gibi ekimlerde Merkezimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Saç ekimi hakkında fiyat bilgisine ihtiyaç duymanız da çok doğaldır. Bunun için hemen İnternet sitemiz üzerinde kafanızın kel olan kısımları net bir şekilde belli olacak şekilde bize göndermeniz olacaktır. Doktorumuz açıklık tespiti ve ne kadar saç kökü transferi yapılacağını bu fotoğraflara göre ortalama olarak belirler ve size dönüş yapar. Ayrıca bir diğer yöntem ise, kliniğimize gelip, ücretsiz bir şekilde saç muayenesi olmanızdır. Bu durumda da en sağlıklı fiyat bilgisi ve ameliyat şartları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Saç Muayenesi Uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 1.220 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (2)

  1. Saç ekimi en çok tepe bölgelere ve üst taraflara yapılıyor, saç ekimi yaptıran iki arkadaşım da saç köklerinin ense taraflarından alınarak yapıldığını söylediler. İkiside Fue tekniğinden memnunlar.

  2. Benim merak ettiğim bir konu ise, saç ekiminin ön taraflara yapılırken acı hissi olabilir mi, yoksa bu bölgeye uygun bir anestizi mi yapılıyor. Bu konuyu merak ediyorum, çünkü derinin bu bölgede daha hasas olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp