Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç ekimi ve ameliyathane

Saç ekimi ve ameliyathane

Ameliyathane ortamı denildiğinde saç ekimi insanların kafasında büyük korkulara sebep olmaktadır saç ekimi çok basit bir işlemdir uzman eller yaptığı takdirde son derece basit ve iyi sonuçlar doğuran bir operasyondur ameliyathane ortamında yapılmasının en önemli sebebi cerrahi müdahale olmasından dolayı saç köklerinin alınması ve tekrar ekilmesi işlemi saç köklerinin açılmasıyla kesinlikle steril bir ortamda olması gereklidir buda en iyi ameliyathane ortamında yapılır.

Saç ekimi sıradan olmasıyla beraber ciddiyet gerektiren bir operasyondur. Ameliyathane ortamında steril olarak yapılmalı ve dikkatli olunması gereken bir operasyondur. Saç ekimi hata kabul etmeyen bir operasyondur. Saç ekimi anestezi gerektiren saç ekimi sırasında acı hissi duyulmaması için yapılan bir operasyondur. Saç ekimi sonrasında kişi hiçbir ağrı acı hissetmez sadece fut yöntemi uygulandı ise saç ekimi sonrasında kafada şişlik uyuşukluk acı hissi olabilmektedir buda uzmanın vereceği ilaç ile geçebilecek derecede acılardır. Fue yöntemi kesinlikle tamamen acısız bir yöntemdir saç ekimi sonrasında kişide hiçbir şekilde şişlik acı ağrı olmamaktadır.

Ameliyathane ortamında olması kesinlikle çok önemlidir kişinin sağlığı açısından saç ekimi son derece hassas bir durumdur saç ekimi her ne kadar basit olarak empoze edilse de saç ekimi bir bütün halinde olduğu zaman kolay bir işlem haline gelir bunun başında saç ekimi merkezinin çok iyi olması kaliteli ekip bulundurması ameliyathane ortamında yapılması gibi birçok önemli konuda dikkat edildiği zaman saç ekimi çok basit bir işlem haline gelir. Saç ekimi basit diye düşünüp tamamen dikkatsiz kalitesiz yerde yapmak kişinin sağlığını tehlikeye atar. Geri dönüşü olmayan sorunlara neden olur. Saç analizi esnasında uzman dikkatlice dinlenmeli uzman her şeyi anlattıktan sonra kişi merak ettiklerini sormalı ve gerekiyorsa not alarak unutabileceği şeyler var ise bilgilerini kaydetmeli ve uzmanın söylediği her şeyi önerileri ve yapılacak ne var ise dikkatlice yerine getirmelidir.

Örneğin saç ekimi öncesinde kişinin bir hafta öncesinden aspirin vs ilaçlar içmemesi gereklidir aspirin kan sulandırma etkisiyle saç ekimi esnasında kişiden fazla miktarda kan akmasına neden olabilir.

Bu Sayfa 457 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp