Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç ekimi öncesi analiz

Saç ekimi öncesi analiz

Yapılacak olan analiz kişinin kafasında yeterli miktarda saç kökü alınacak bölgenin analiz edilmesi saç köklerinin sağlıklı kaliteli olmasının muayenesi ve saç ekilecek olan alanın genişliği yapılan saç analizi esnasında ortaya çıkar.

sac-ekimi-oncesi-analizSaçsız olan bölgenin genişliği saç ekimi analizinde net olarak belirlenmeli analiz sırasında her şey netleştirilmelidir. Saç ekimi esnasında ufak tefek değişiklik haricinde başka bir değişiklik yapılamaz. Örneğin saç analizinde saç ekimi için alınacak saçların tamamının kafadan alınması kararı verilip saç ekimi esnasında vücudun başka yerinden kıl kökü alınıp saç ekimine devam edilmez.

Saç ekimi öncesi yapılan analiz saç ekimi esnasında olan her aşamanın da önceliğinde yapılan ve devamını oluşturan süreci etkileyen en önemli faktördür. Saç ekimi analizi sırasında bütün detaylar konuşulur ve saç köklerinin açık olan kısma yeterli olup olmadığına bakılır saç analizinde en önemli detay budur saç köklerinin kalitesi yoğunluğu saç ekimi için çok önemli detaydır. Saç köklerinin yeterli olması açık olan bölüme tek seans da aktarılması analiz esnasında belli olur. Saç analizi esnasında yapılan en önemli detayda saç köklerinin saçsız bölgeye yetmesi ve tek seansın yeterli olup olmadığı belli edilir. Saç dökülmesinin nedenler ide saç analizi esnasında belli olur ve dökülmelerin devam edip etmediği de bu esnada anlaşılır. Saç dökülmesi devam ederken de saç ekimi yapılır saç ekimi için ek seans uygulaması gerekir. Ek seans da olabileceği daha önceden konuşulmalı saç analizi yapılırken konuşulmalıdır.

Kaliteli saç ekimi analiz esnasında her şeyin konuşulmasıyla başlar ve en doğru olan kişiye ne durumda olduğu saç analizinde söylenmelidir. Bazı kişilerde saç analizi esnasında saç köklerinin çok zayıf olduğu belli olduktan sonra saç ekimi yapılamayacağı belli olur bu gibi durumlar sıkça karşılaşılmasa da 70 yaş ve üzeri olan kişilerde bazı oranlarda karşılaşılabilir. Bu durum sık olarak karşılaşılmaz bazı kişilerin 70 yaşından sonra saç ekimine ihtiyacı olabilir ve saç ekimine uygun olabilirler bu gibi durumlarda saç analizi sonrasında ortaya çıkar. Saç ekimi içi n saç analizi büyük önem taşır. 

Bu Sayfa 379 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp