Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Gerekir Mi

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Gerekir Mi

Saç ekimi sonrasında uyulması gereken özel bir bakım yoktur. Fakat ihtimam gösterilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar da 20 günlük bir süredir. 

Saç ekimi sonrasında hastamıza özel bir bakım vermiyoruz. Sadece belirli bir süre kafasını bir yere çarpmamasını elbiselerini giyerken dikkat etmesini hatta gece yatarken bile ekili saçların üstüne yatmaması gerektiğini anlatıyoruz. bunun dışında bir program uygulamıyoruz.

Saç ekimi sonrasında ilk yıkamayı bizzat biz yapmak istiyoruz. Ayrıca saçların nasıl olduğunun kontrolünü de bu arada yapmış oluyoruz. Hastaya saçlarını neyle ve nasıl yıkaması gerektiği bilgisi veriliyor. Ve hasta belirli bir süre ögretilen şekilde saçlarını yıkıyor. 

Bunun dışında özel bir durum krem losyon ilaç v.s bir uygulamamız yoktur. Saçlara iyi gelen bazı bitkisel ürünleri hastanın b12 vitaminde bir eksiklik veya hastanın değerlerine göre bazen tavsiye ediyoruz. Bunun dışında hasta için yapılması gerekenler saç ekimi sonrasında saçların fiziksel etkilerden kesinlikle korunmasıdır.

Saçlar yavaş yavaş çıkmaya başladıklarında zaten saçlarınıza her türlü kuaför işlerini uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı ister uzatın ister kazıtın ister jöle sürün. Saçlarınız artık normal saçlarınız gibi görüp onlara yaptığınız tüm işleri ekilen saçlar üzerinde de yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şeydir.

Bu Sayfa 294 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp