Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekimi Yaptırmada Erken Adım

Saç ekimine ihtiyaç olduğu zaman iş iyice işten geçmiş olmamalıdır ki alınan sonuç hem çok doğal hem de çok daha az seans da kısa süre de hallolsun.

Siz uzun süre bekleyip iyice saçlarınız döküldükten sonra saçlarınız iyice zayıf ve seyrek kaldıktan sonra gelirseniz saç ekimi işleminiz o kadar uzun olur saçsız bölgenin yoğunluğu önemli değildir önemli olan saçlı bölgenin yoğunluğu ve saç köklerinin sık olması daha sağlıklı ve kalın olmasıdır. Çok uzun süre bekleyip iyice saçlarınızın dökülmesini güçsüzleşip cansızlaşmasını beklemeyin.Bu süre de saçınızın dökülmesini de önlemek için bir çok yol ve yöntem vardır saçlarınız dökülmeye başladığın da en önemli olan neden döküldüğü kısmını doktorunuza giderek öğrenmeniz ve vereceği tedaviye uymanız gereklidir.

Bu süre de saçlarınızı geri kazanma çabası içerisin de kullanacağını kendi bulduğunuz şamppuanlar losyonlar size bir fayda sağlamaz doktorunuzun bakıp muayene edeceği ve size saç dökülme sebbeinize göre vitamin veya şampuan ve krem şeklin de şaçınızın dökülme şekline göre kullanacağınız saç bakımı size çok daha fazla bakım sağlayacaktır. Ciddi saç dökülmesi yaşamaktaysanız kesinlikle doktora gitmelisiniz ve mevsimler dökülme olarak kendi kendinize tanı koymamalısınız. Bu süre de ciddi bir sebebpten dolayı saçlarınız dökülüyor ise saçlarınızı tamamen kaybetmenize kullanacağınız yanlış ürünler sebebp olabilir. Kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle başkasının tavsiye ettiği şeyler ile kendinize zarar vermeyin. Başkasına iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Herkesin saç dökülme şekli farklıdır ve her kişiye saç dökülmesin de uygulanacak tedavi de farklıdır.

Kesinlikle saçlarınız az da olsa dökülmesi esnasın da bir doktor ile görüşmelisiniz. Saç dökülmesin de duyarsız kalmayın ve strese veya mevsime bağlı dökülüyor taşhisini kendi kendinize koymayın. Ne kadar erken başvurursanız doktorunuza o kadra çabuk ve iyi sonuçlar alınır. Saçlarınız da az bir bölge de tamamen dökülen saçlarınız olsa dahi saç dökülmeniz durdurulur ve saçsız bölgeye saç ekimi yapılır. Buda sizin için çok iyi olur çünkü az bir bölge de oluşan kelliği giderme süresi hem çok daha azdır hem de kellik gibi bir sorun yaşama dan dökülen saçların arasından saç ekimi ile yenileri çıkar.

Saç Ekimi Uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 265 kez ziyaret edilmiştir.

Comments (2)

  1. Saç ekiminde erken adım atarsak, ekilen bölgeler haricindeki bölgelerin dökülmeye devam etmes durumunda daha çirkin bir görün tü oluşmasına sebebiyet vermez m acaba.

  2. Ben saç köklerinin iyice tahrip olmadan erken davranılması gerektiğine inanıyorum. Hem saçların iyice dökülmesini beklemek, çok uzun yıllar sürebilir. Erken davranmak en mantıklı kararo lacaktır kanısındayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp