Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekiminde Yeni Yöntem

Saç Ekiminde Yeni Yöntem

Saç ekimi işlemi günümz de artık çok zor ve meşakatli bir işlem olmaktan çıkmıştır. Teknolojik gelişmeler ve hastanecilik sektöründeki hızlı büyüme bu işi kolay konforlu bir şekilde kısa bir sürede gerçekleştirmemize olanak sağlamaktadır. 

Saç ekiminde fue yöntemi ile beraber artık saç ekimi sonrası hastanın ense bölgesinde olması muhtemel ameliyat izleri tarih olmuştur. Saç ekiminde çıkan en son teknik fue tekniğidir. Fue tekniği ile ilgili daha detaylı bilgi için Lütfen Fue Yöntemi ile Saç Ekimi adlı makalemize bakınız. Fue yönteminin üstün özelliklerinin yanı sıra ameliyat risklerini ve hastanın konforu üzerine çeşitli gelişmeler de olmuştur. 

Tamamen Op Dr Ali Mezdeği tarafından geliştirilen fue gold yöntemi ile artık saç ekiminde kullanılan aletler altından. Evet yanlış duymadınız. Altın insan vücuduna en duyarlı ve zararsız metal. Bu yüzden fue gold yöntemi ile enfeksiyon ve buna benzer zararlardan hastalarımızı koruma altına çalışıyoruz. Saç ekiminde mutlaka ama mutlaka hastanın kendi saçı alınır ve eksik bölgeye nakil edilir. Bu değişmeyen kurak olduğu sürece geliştirilem teknolojiler tamamen iş zamanını düşürme daha az acı sızı ve konforda olan yenilikler olacaktır. 

Genel olarak saç ekiminde teknolojiden çok ekimi yapacak olan hekimin kalitesi tecrübesi ve bu işlemi yaptığı sıklık çok önemlidir. Ne kadar fazla tecrübeye sahip ise ekip, sonuçlar o kadar doğal ve estetik olacaktır. Ayrıca saç ekimlerinde mutlaka ama mutlaka estetik ve plastik cerrahi doktorunun da bulunması gerekiyor. Doktorun olmadığı yerde saç ekimi yapmak yasal suçtur. Hasta açısından da riskli ve sağlıklı bir durum değildir.

Bu Sayfa 509 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp