Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Ne Kadar Sürer

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Ne Kadar Sürer

Saç ekimin den sonra saçların dökülmesi durumu kişiye göre değişir. Büyük çoğunlukta saçlar tamamen dökülür ve belli bir müddet sonra tekrar çıkar.

Saç ekimi işlemi esnansın da uzman tarafından yapılacak en ufak hata ciddi sorunlara neden olabilir ve de özellikle saç ekimin den sonra saçlar tekrardan çıkmayabilir. Çıksa dahi saçlar dik şekil de çim adam görüntüsü oluşturur. Bu durum da bizim hiç hoşumuza gitmeyen bir durumdur. Fue yöntemi son dönem de son derece gelişmiş bir saç ekimi tekniğidir. Her yöntem de olduğu gibi az da olsa risk vardır tabi bu fue yöntemin de çok azdır. Fue yöntemin de yapılacak mikro motor uygulaması riskli bir yöntemdir.

Bu yöntem uygulamasın da kesinlikle çok büyük bir dikkat gerekli ve uzman olmasına da özen gösterilmelidir. Hiç kimse saç ekimi yapamaz sadece belli bir belgeye sahip olan kişiler belgelerini alan doktorlar genellikle plastik cerrahlar bu saç ekimi uygulamasını bir belgeye daha sahip olduktan sonra yapma yetkileri vardır. Saç dökülmesi sadece saç ekimi yapıldıktan belli bir süre sonra dökülür bu süre de yaklaşık olarak 10 ila 15 gün arasındadır. Bu süre den sonra dökülen saçlar belli bir zaman sonra tekrar dan çıkmaya başlar kesinlikle bu dönem de dökülen saçlar çok normal karşılanır bu saç ekimi yapıldıktan sonra saç dökülmesi görülebilen durumlardır. Saç dökülmelerine karşılık olarak önlemek amaçlı bir uygulama yapılmaz saç ekimi sonrasın da saç dökülmesi normaldir.

Saç dökülmelerine karşı yapılacak bir işlem yoktur. Saç dökülmesin den sonra belli süre geçer ve dökülen saçlar eğer bir sorun yok ise tekrardan çıkmaya başlar ve ekilen saçlar bir daha dökülmemek üzere çıkar. Sağlıklı ve doğal görünümlü olan saçlar bakımlı ve canlı görüntüsü ile kesinlikle saçlar da saç ekimi izine rastlanmaz. Saçlar belli bir süre dökülür ve bir zaman sonra yeniden çıkar ve bir daha ekilen saçlar kesinlikle kafanızdan dökülmez.

Saç Ekimi Uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 1.209 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp