Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ön Çizgisi Nedir

Saç Ön Çizgisi Nedir

Saç ön çizgisi her kişi de her yaşta farklılık gösterir ve alın ile saç başlangıç sınır çizgisi görevindedir. Saç ön çizgisi önemsiz gibi görünse de saç ekimi sonrasın da alınacak sonuca göre çok iyi görünmesine saçın ekilen saçın çok doğal görünmesine sebep olur.

1- Saç ön çizgisi kafa da saç ekilecek saçın yerini belirler.

2- Saç ekimi sonrasın da kişinin saçlarının doğal görünmesini sağlar.

3- Saç ekimi esnasın da sınır belirlenmesin de yardımcı olur.

4- Saç ekimi operasyonu öncesin de saç çizgisi belirlenmesi saç ekimi işini kolaylaştırır.

5- Saçlar çıkmaya başladığın da doğal görünmesi açısın dan önemli rol oynar.

6- Saç ekimi işlemin de yöntem hangisi olursa olsun yöntemin uygulanmasın da sınırı belirler.

Saç çizgisi belirlenirken kesinlikle kişinin yaşı ve kafa şekli göz önün de bulundurulmalıdır. Saç çizgisi her kişi de farklı işaretlenmelidir. Saç çizgisi işaretlenirken birçok hususa dikkat edilmesi gereklidir. Saç çizgisin de olabilecek bir hata saçların doğal görünmesini kötü yönde etkiler ve yanlış bir saç çizgisi geri dönüşü olmayan kötü görüntülere sebep olur. Saç çizgisini belirlerken belli bir standart uygulanmaz kişiye en uygun olan saç çizgisi belirlenmelidir. Özellikle de saç çizgi şeklini düm düz bir hat gibi çizmemek gereklidir. Bu gibi durum da saç çizgisin de hata olmuş olur ve geri dönüşü ve tamiri olmayan bir durumdur. Saç çizgisini belirlerken ön denemler yapılmalıdır. Hasta saç ekimi sonrasın da nasıl bir görüntü de olacağına dair saç ekimi muayenesin de detaylı bilgilendirilmeli ve saç ekimin den sonra ki görüntüsü ön izleme şeklin de gösterilmelidir. Saç çizgisi girintili çıkıntılı hassas çizgiler ile yapılmalıdır.

Erkekler de genellikle v şeklin de olan saç çizgisi her kişi de farklı olabilir. Bunu en iyi deneme saç çizgisi yapılır ve tam çizgi oturtulmalıdır. Saç çizgisi ile doğal görünümün artmasının bir diğer faktörü de saç çizgisi ile birlikte uygulana saç köklerinin fazla olmasıdır. Çok yoğun alınan saçlar belli sıklıkta dağıtılır ve yoğun bir saç ekimi gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra saç ekimin de doğal görünüm çarpı iki olur bu iki nokta doğal görünmesi açısından çok önemlidir.

Saç uzmanı : Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 841 kez ziyaret edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon ET
WhatsApp